Az MRPP követeli a trianoni békediktátum azonnali hatályon kívül helyezését (2011.03.03.)
2011.03.03. 12:07
Nyílt levél
Schmitt Pál Úr, a Magyar Köztársaság Elnökéhez, Orbán Viktor Úr, a Magyar Köztársaság Miniszter Elnökéhez, a Magyar Köztársaság Kormányához, és Magyarország minden megválasztott képviselőihez.
A Magyar Republikánus Politikai Párt
Nyilatkozata és követelései
Pártunk a leghatározottabban követeli a Trianoni Békediktátum (Szerződés) azonnali hatályon kívül helyezését. A párt felhívja a Magyar kormányt, az EU Elnökségét és Bizottságait az akkor elkövetett törvénytelenségekre, melyeknek részesei voltak az ANTANT nagyhatalmak, és az akkori Magyarország bűnös, hazaáruló vezetői.
A Trianoni Békediktátum már csak azért is érvénytelen, mert az elmúlt 90 évben Európa térképe teljesen átalakult, Ausztria kivételével egyetlen állam sem létezik már, akik a szerződés nyertesei voltak jogtalan országunkkal szemben. Ez a szerződés, inkább diktátum, az újkori Európa legszégyenletesebb szerződésrendszere. Alapvető emberi jogokat sért, az anyanyelv használatát, a nemzetiségi sajtószabadságot, az állampolgárságot. Az elcsatolt területekről kényszerintézkedésekkel kitoloncoltak emberek, családok százezreit, megfosztva őket őseik földjétől, történelmüktől és lakhatásuktól. Még ma is van olyan ország, ahol a kollektív bűnösség fogalma a kormányzati politika természetes része, amely nem csak a magyar nemzetiséget érint.
A felsorolt jogtiprások megoldása elsősorban a magyar lakta területek nyelvi, területi, kulturális autonómiájának megadása. Ezt követően népszámlálás útján, illetve a jelenleg folyó kettős állampolgársági eljárás részeként határmódosításokat kell végrehajtani! Nem fenntartható, hogy a magyarok, akik saját akaratukon kívül Magyarország határain kívül rekedtek, másod, esetleg harmadrendű állampolgárok legyenek, miközben nem lépték át településük határát. Emeljük fel a fejünket a sok évtizedes megaláztatásból, alkossunk új Magyarországot!
A magyarság egész történelme során befogadó nemzet volt, gondoljunk csak Szent István királyunk Intelmeire. Évszázadokon keresztül békében élt a Kárpát-medencében számos nemzetiség, vezetőink jelentős része, nemzeti hőseink sokasága közülük került ki. Ezért olyan országot kell építenünk, melyben a visszakerült területek nemzetiségei a legtermészetesebb módon gyakorolhatják nyelvüket, vallásukat, kultúrájukat, és van saját médiarendszerük. Mindezt annak ellenére kell megvalósítani, hogy az Európai Unió úgy tesz, mintha eltűntek volna az országhatárok. Természetesen nincs így, s nekünk az a feladatunk, hogy erős akarattal kilépjünk az Unióból, és létrehozzunk egy államszövetséget, amely Közép-Európát foglalja magába. Szükséges ellensúlyként fellépni a Nyugati nagyhatalmak önző gazdaságpolitikája ellen. Nyilván ez hosszú és fáradságos tárgyalások sorozata lesz, de nem adhatjuk el és fel saját jövőnket.
Mindezek világossá teszik, hogy az utolsó órában vagyunk, hogy nemzetünk egyáltalán megmaradjon. Népességünk rohamosan fogy, a multik kisemmiznek országunkat, munka- nélküliséget teremtenek, mezőgazdaságunkat és a mezőgazdasági feldolgozó ipart teljesen elsorvasztották, piacainkat, belsőt és külsőt megszüntették, lakosságunk milliói a létminimum alatt él. Amit elvették tőlünk vissza kell szereznünk, családjainkat a jelenlegi kormány elképzeléseinél is jobban kell támogatni munkahelyteremtéssel, a mezőgazdaság teljes átalakításával és a hozzá kapcsolódó feldolgozóipar újraélesztésével. Mindezek eredményeként az általános életszínvonal jelentős megemelésével, biztonságot adni az ország lakóinak.
Zárásként: A jelenleg folyó alkotmányozási vitába be kell lépnünk, ősi jogainkat deklarálnunk kell. Így, a magyar érzelmű társadalmi szervezettekkel egyetértésben követeljük, a jogfolytonosságát megőrzött, az Ősi Történelmi Alkotmány haladéktalan érvényesítését!
Vác, 2011 március 03.
Tisztelettel, MRPP Elnökség
Szigeti Sándor elnök
Államférfiak a trianoni béke-parancsról
Andrej Hlinka páter, a legnagyobb szlovák párt, a Szlovák Néppárt vezetője 1925. június 4-én a következőket mondta:
"Mindannyiunk lelkében lobogjon a magyar haza emléke, mert ezer esztendős magyar uralom alatt nem szenvedtünk annyit, mint a cseh uralom hat éve alatt."
Vladimir Iljics Lenin:
"Rájuk erőszakolták a békét, de ez a béke uzsorás béke, gyilkosok és mészárosok békéje... hallatlan béke, rabló béke...ez nem béke, ezek olyan feltételek, amelyeket útonállók késsel a kezükben diktálnak a védtelen áldozatoknak."
André Tardieu, háromszoros francia miniszterelnök, a La paix című könyvében:
"Azért nem lehetett a magyaroktól elszakított Felvidéken népszavazást tartani, mert akkor nem jött volna létre Csehszlovákia a lakosság ellenszavazata következtében."
Tomás Garrigue Masaryk, Csehszlovákia első elnöke
"Választanunk kellett Csehszlovákia megteremtése vagy a népszavazás között."
Lord Viscount Rothermere, a Daily Mail kiadója és főszerkesztője, 1927. június 21-i számában megjelent (Magyarország helye a nap alatt - Hungary' s Place in the Sun) című cikkében a következőket írta:
"Két fiam esett el a háborúban. Nemes eszmékért áldozták az életüket és nem azért, hogy e dicső nemzettel ilyen igazságtalanul elbánjanak. Addig nem lesz nyugalom Európában, amíg revízió alá nem veszik a galád és ostoba trianoni szerződést."
Francesco Nitti, olasz miniszterelnök, 1924. szeptemberében:
"Trianonban egy országot sem tettek tönkre gonoszabbul, mint Magyarországot. De ezt az országot lélekben erős emberek lakják, akik nem nyugszanak bele hazájuk rombolásába. Magyarország megcsonkítása annyira becstelen, hogy senki nem vállalja érte a felelősséget. Mindenki úgy tesz, mintha nem tudna róla, mindenki szemérmesen hallgat. A népek önrendelkezési jogára való hivatkozás csak hazug formula... a leggonoszabb módon visszaéltek a győzelemmel... Nincsen olyan francia, angol vagy olasz, aki elfogadná hazája számára azokat a feltételeket, amelyeket Magyarországra kényszerítettek.."
Herbert Henry Asguit, aki 8 évig volt angol miniszterelnök, 1925-ben:
"Ez a béke nem államférfiak munkája, hanem súlyos és végzetes tévedések eredménye."
Artur Neville Chamberlain, angol miniszterelnök:
"A trianoni szerződés eredménye Európában nem béke, hanem az új háborútól való félelem."
Stanley Baldwin, angol miniszterelnök:
"Európa békéje a trianoni békeszerződés napján szűnt meg."
Lloyd George, angol miniszterelnök, 1929. október 7-én mondott beszédében:
"Az egész dokumentáció, melyet szövetségeseink a béketárgyaláson rendelkezésünkre bocsátottak, csaló és hazug volt."
|