Mivel Líbia megszállásához a négyezer katona összességében kevés lesz, valószínű, hogy a francia, angol, és egyéb hadseregek katonái is csatlakoznak a támadáshoz.
A légtérzárnak nevezett támadás eddig több, mint 300 légi bevetést, és 164 Tomahawk rakéta kilövését jelentette. A civil halottak és a sebesültek száma nagyon magas. A líbiai légvédelem súlyos veszteségeket szenvedett.
Obama tagadja, hogy újabb háborúba kezdtek volna. A tegnapi napon a CNN-nek adott interjújában még mindig arról beszél, hogy az USA hamarosan kiszáll a líbiai hadműveletekből. Nyilatkozata csupa ködösítés és félrevezetés, ahogy azt egy jó demokratikus vezetőtől már megszokhattuk. Csak a líbiai nép védelmében teszünk ezt meg azt. Csakhogy ezek nem konkrét információk, erre bármit rá lehet fogni.
A Gallup intézet által elvégzett közvélemény kutatás szerint egy újabb háború támogatottsága igen rosszul áll, 44 százalék támogatta, 38 százalék ellenzi (a többinek nincs véleménye a dologról). Ez kezdetnek harmatgyenge, ahogy a Gallup intézet mondta.
Kongresszusi tagok azonban más tényre hívták fel a figyelmet. Obama azért ködösít, mert a háborús beavatkozást, és annak anyagi fedezetét a kongresszusnak jóvá kellett volna hagynia. Ha Obama e nélkül kezdi el a háborút, bűncselekményt követ el, ezért vezeti félre a sajtót és mindenkit.
Líbia vezetője eközben Putyint nevezte az egyetlen megbízható politikusnak, mert szerinte ő az, aki nem kertel, azt teszi, amit mond. Az Orosz Tudományos Akadémia biztonsági szakértője egy TV riportban arra a kérdésre, hogy miért nem vétózta meg Oroszország az ENSZ határozatot, csak ennyit válaszolt. Lett volna bármi értelme? Az USA az ENSZ-határozat nélkül is háborúzik, ha háborúzni támad kedve.
Miközben a Nyugat még mindig csak ködösít, Oroszország már napokkal ezelőtt kijelentette, biztosak benne, hogy katonai invázió lesz. Oroszország hatalmas összegű szerződéseket veszít el a háborúval, és itt nem csak a 4 milliárd dollár értékű fegyvermegrendelésről van szó, hanem jelentős infrastruktúra, bánya, és egyéb fejlesztésekről és munkákról.
Kemény Gábor - Jövőnk.info